Efsanevi Borsacı: Coinlerinizi O Kripto Borsasından Çekin!

CNBC sunucusu Jim Cramer, SEC davasının ardından kripto borsası Binance’in geleceğine ilişkin endişelerini dile getirdi. Diğer tarafta Mark Cuban, SEC eylemleri arasında Jim Cramer’ın kripto eleştirisini hedef aldı. Bu arada, ‘TersCramer’ etkisi hala geçerli gibi!

Jim Cramer: Binance’deki kripto paralarınızı çekin!

CNBC sunucusu Jim Cramer geçtiğimiz günlerde ABD SEC’in Binance’e yönelik suçlamalarıyla ilgili analizini paylaştı. Cramer’in konuyla ilgili sert görüşleri Binance’in geleceğiyle ilgili endişeleri artırdı. Ayrıca, kripto topluluğu içinde tartışmalara yol açtı. Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere SEC’in Binance’e yönelttiği suçlamalar, aldatıcı uygulamalar ve menkul kıymetler yasalarının ihlali iddialarını içeriyor. Bu da şirket için önemli bir zorluk teşkil ediyor.

Jim Cramer attığı bir dizi tweet’te SEC’in bulgularının ciddiyetinin altını çiziyor. Bu nedenle, Binance’in ateşli savunucularının bile durum üzerinde derinlemesine düşünmek zorunda kalacağını öne sürüyor. Ayrıca, kripto para birimini aktif olarak destekleyenlerin, şüpheli bir girişim olarak algıladığı şeyi sürdürmek için muazzam çaba sarf etmek zorunda kalacağını öngörüyor. Cramer’in değerlendirmesi, SEC’in soruşturmasının Binance ve destekçileri üzerindeki önemli etkisini ortaya koyuyor.

Mark Cuban, Jim Cramer’ın kripto eleştirisini hedef aldı

Jim Cramer’ın eleştirilerinin ardından Mark Cuban SEC’in yatırımcı koruma yaklaşımını sorguladı. Cuban, bugün bir Twitter saldırısına uğradı. Bunun ardından Solana hakkındaki son tweet’i pek çok kişinin ilgisini çekti. Genellikle “Ethereum katili” olarak lanse edilen bir Blockchain platformu olan Solana, diğerlerinin yanı sıra Hedera, Near ve Cardano gibi popüler rakiplere rakip oluyor. Çok sayıda işlemi daha düşük ücretlerle işleme kabiliyetiyle bilinen Solana, 2021 yılında 66 milyar doları aşan piyasa değeriyle beşinci en büyük kripto para birimi oldu. Ancak, değeri o zamandan beri yaklaşık 8 milyar dolara düştü.

Özellikle, kripto paraların önde gelen savunucularından ve Layer-2 ağı Arbitrum’un yatırımcılarından Mark Cuban, Cramer’in tweetlerine yanıt verdi. Cuban, kriptoyu hisse senetleriyle karşılaştırmadığını kabul ediyor. Bununla birlikte, SEC’in çeşitli pazarlardaki yatırımcıları koruma yaklaşımını sorguluyor. Cuban, borsalarda işlem görmeyen çok sayıda OTC ya da Pink Sheets hisse senediyle ilgili endişelerini dile getiriyor. Bu hisse senetlerinin yüzde kaçının gerçek şirketlere ait olduğunu soruyor. Cuban, alaycı ama meraklı bir tonla SEC’in yatırımcıları bu tür hisse senetlerinden koruma çabalarını merak etti, hatta yeterince çaba gösterip göstermediklerini sorguluyor.

Ters Cramer etkisi: Bitcoin önceki seviyeleri geri kazandı!

Jim Cramer’in eleştirisi Binance’in geleceğine ilişkin endişeleri yansıtıyor. Öte yandan, sektördeki diğer kişiler de düzenleyici eylemden duydukları hayal kırıklığını dile getiriyor. SEC’in açtığı dava, kripto para birimlerinin düzenlenmesine ilişkin süregelen tartışmaları ve borsaların yeniliği teşvik ederken uyumluluğu sürdürmede karşılaştıkları zorlukları ortaya çıkarıyor. Bu arada, ‘inversecramer’ hala geçerli. Çünkü, Bitcoin fiyatı SEC Binance’i suçlamadan önceki seviyesine geri döndü.

Binance’e karşı açılan davayı takip eden yeni bir gelişmede, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) önde gelen bir kripto para borsası olan Coinbase’e karşı bir dava açtı. SEC, Coinbase’in menkul kıymetlerin teklif ve satışına katılarak kayıtsız bir komisyoncu olarak hareket ettiğini iddia ediyor. Coinbase’e açılan bu dava, kripto para endüstrisinin devam eden incelemelerine ve düzenleyici zorluklarına katkıda bulunuyor.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*