Önümüzdeki Hafta Kritik: Bu 3 Altcoin Odakta Olacak!

Yatırımcılar önümüzdeki hafta gerçekleşecek önemli etkinliklere hazırlanıyor. Bu arada kripto piyasasındaki dalgalanma devam ediyor. Bazı yatırımcılar, düşüşü potansiyel bir “dipten alım” fırsatı olarak görüyor. Bununla birlikte, haftaya kritik gündemler var. Bu yüzden, bu hafta yüksek performans gösteren 3 altcoin yatırımcısı tetikte olacak.

Yatırımcılar düşüşleri dipten alım fırsatı olarak görüyor!

Yatırımcılar önümüzdeki hafta gerçekleşecek önemli olaylar öncesinde temkinli bir şekilde hareket ediyor. Bu yüzden, kripto piyasası bu hafta oldukça dalgalı bir seyir izledi. Bu arada, Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere piyasa son birkaç haftadır yükselişte. Şimdi, piyasa uzmanlarına göre, bazı traderlar son düşüş momentumunu bir “dipten alım” fırsatı olarak değerlendiriyor. Popüler analist Michaël van de Poppe’ye göre, altcoin projeleri artık dikkat çekiyor. Ayrıca, son zamanlarda Bitcoin fiyatındaki artan dalgalanma göz önüne alındığında iyi performans göstermeye devam etmeleri mümkün. Bu da önümüzeki haftanın genel piyasa duyarlılığını önemli ölçüde etkileyebilecek önemli olayları odağa yerleştiriyor.

Gelecek haftanın FOMC Tutanakları neden önemli?

Makroekonomik olaylar, kripto varlık alanı bir yana, küresel finans piyasalarının duyarlılığını etkileme eğilimindedir. Bu arada, yatırımcıların son zamanlardaki temkinli duruşu, piyasanın son ekonomik performans ve Fed’in faiz artırım planlarıyla ilgili potansiyel hamlesi konusunda daha fazla netlik aradığını da gösteriyor. Beklenenden daha yüksek seyreden enflasyon yıl boyunca piyasa duyarlılığını azalttı. Ayrıca, artan faiz oranları yatırımcıları tepeye doğru koşmaya zorladı. Ancak son ekonomik veriler, özellikle de ABD enflasyon verileri Ekim ayında enflasyonun düştüğünü gösterdi.

Ancak, soğuyan enflasyona rağmen, Fed’in %2’lik hedef aralığının üzerinde kalmaya devam etti. Bu da bazı yatırımcıları olumsuz etkiledi. Bazı yatırımcılar hala Fed’in politika faizlerini yükseltmesi için yer olduğunu düşünüyor. Şimdi yatırımcılar, Fed’in gelecekteki potansiyel duruşuna ışık tutacak olan Ekim ayı FOMC toplantı tutanaklarını merakla bekliyor. FOMC Tutanakları, 21 Kasım Salı günü yayınlanacak. Piyasa katılımcıları, bu tutanakları, ekonominin mevcut durumuna ilişkin ipuçları için yakından takip edecek.

Haftaya izleme listenizde olması gereken 3 altcoin!

Celestia (TIA): Bu hafta %92 sıçradı

TIA, son yedi gün içinde fiyatına %93’ün üzerinde ekleme yaptı. Böylece, bu hafta en çok kazananlar arasında yer aldı. Bu arada, yazı sırasında altcoin günlük bazda %13,35 artışla 6,63 dolardan işlem görüyor. Tokenin bir günlük hacmi ise %0,56 düşüşle 519,93 milyon dolara geriledi.

TIA haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Kaspa (KAS): Bu hafta %50 yükseldi

Bu haftanın en iyi performans gösteren bir diğer altcoin projesi Kaspa oldu. KAS, bu hafta fiyatında %50’nin üzerinde bir artışa tanık oldu. Buna ek olarak, token fiyatı yazı sırasında %9,66 artışla 0,1311 dolara yükseldi. Bu arada, KAS’ın son 24 saatteki işlem hacmi %20 düşüşle 166,94 milyon dolara geriledi.

KAS haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Avalanche (AVAX): Değerini %49 artırdı

AVAX fiyatı son 24 saatte %3,17’lik bir düşüş kaydetti. Altcoin, yazı sırasında 21,20 dolardan işlem görüyordu. Bu doğrultuda, tokenin işlem hacmi %49,86 düşüşle 990,38 milyon dolara geriledi. Bununla birlikte, son yedi gün içinde AVAX, %48’in üzerinde artış gösterdi. Ayrıca 17 Kasım Cuma günü 30 günün en yüksek seviyesi olan 24,54 dolara ulaştı.

AVAX haftalık fiyat grafiği. Kaynak: CoinMarketCap

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx