Epstein’in listesindeki Prens Andrew detayı gündeme bomba gibi düştü

ABD’de tutuklandığı cezaevinde intihar ederek yaşamına son veren ünlü milyarder ve iş insanı Jeffrey Epstein hakkında yeni bilgiler ortaya çıkmaya devam ediyor.

18 yaşından küçük kızlara cinsel istismarda bulunduğu ve fuhuş ağı oluşturduğu suçlamalarıyla tutuklanan Epstein’ın siyasetten gösteri dünyasına kadar pek çok ünlü isimle olan ilişkisi dikkat çekiyor.

Çarşamba günü, Epstein’in kurbanlarından biri olan ve Prens Andrew ile fotoğraflarıyla dikkat çeken Virginia Giuffre’nin 2015’te Epstein’in partneri Ghislaine Maxwell’e karşı açtığı davaya ait 946 sayfalık mahkeme belgelerinin mührü açıldı. 2017’de sonuçlanan davada pek çok önemli belge yer aldı. Dosyalar, temyiz için son tarih olan çarşamba gecesi saat 18.30’un geçmesinin ardından 3 Ocak’ta New York Güney Bölgesi tarafından kamuoyuna açıklandı.

PRENS ANDREW YENİDEN GÜNDEM OLDU

Bomba etkisi yaratan mahkeme belgeleri, Prens Andrew’un Jeffrey Epstein’ın “Günah Adası” lakaplı Karayipler’deki evinde kalırken “reşit olmayan bir seks partisine” katılmakla suçlandığını iddia etti.

York Dükü, Virginia Giuffre’nin 2022’de açtığı multimilyon dolarlık davanın üzerinden yalnızca bir yıl geçtikten sonra, pedofili arkadaşıyla ilgili seks skandalının içine yeniden sürüklendi.

Bugün, Epstein’ın seks kölesi olduğu iddia edilenlerden biri olan ve Jane Doe 3 olarak bilinen birinin, Epstein’ın ABD Virgin Adaları’ndaki adası Little Saint James’te bir seks partisi sırasında Prens Andrew ile cinsel ilişkiye girmesinin söylendiğini iddia ettiği ortaya çıktı.

MAXWELL, İSTİSMARI KOLAYLAŞTIRMIŞ

2014 yılındaki bir mahkeme dosyasında onun “Prens ile üç ayrı coğrafi bölgede reşit olmadığı zamanlarda cinsel ilişkiye girmeye zorlandığı” iddia ediliyor. Bunun Londra’da (Ghislaine Maxwell’in dairesinde), New York’ta ve Epstein’ın ABD Virgin Adaları’ndaki özel adasında (reşit olmayan birçok kızla bir seks partisi sırasında) gerçekleştiğini iddia ediliyor.

Yeni belgeler, Epstein’ın Jane Doe 3’e “Prens’e ne isterse vermesini” söylediğini iddia ediyor. Jane Doe 3, Ghislaine Maxwell’in “Epstein için ‘hanımefendi’ gibi davranarak Prens Andrew’un cinsel istismar eylemlerini kolaylaştırdığını” iddia ediyor.

Yasal belgelerde Prens Andrew’un da dahil olduğu iddia edilen seks partisinin ne zaman gerçekleştiği ise yazmıyor.

Dük, Giuffre’nin 17 yaşındayken kendisine cinsel saldırıda bulunduğuna dair iddiaları üzerine 2022’de Giuffre’ye 12 milyon dolar tazminat ödediğini bildirmişti, ancak Giuffre bunu sürekli olarak reddetti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx