Cumhur’un ortakları birbirine girdi

Yozgat’ın Sorgun ilçesinde belediyenin topladığı bağışlarla ilgili İçişleri Bakanlığı soruşturma izni verdi. Sorgun’un eski AKP’li Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Şimşek de işlemlerin kendi döneminden sonra gerçekleştiğini ifade ederek MHP’li Başkan Mustafa Ekinci’yi suçladı. SÖZCÜ’ye konuşan Şimşek, “Üç dönem üst üste başkanlık yaptım, ruhsatları yeni yönetim verdi, ben vermedim. Ne para almanın ne vermenin ne de yüksek katların benimle hiç alakası yok” dedi.

AKP’li Belediye Başkanı AKP’li Ahmet Şimşek

HAKKINDA İKİ SUÇLAMA VAR

2004-2018 yılları arasında üç dönem üst üste başkanlık yapan Ahmet Şimşek, soruşturmada 11-12 suçlama yer aldığını, bunlardan ikisinin kendi başkanlığı dönemine ait olduğunu kaydetti. Şimşek, 2018’de milletvekili adaylığı için istifa ettim. Ve 2019-2020 ile 2021’de o makbuzlar (bağış) oldu” açıklamasını yaptı.

MHP’li Başkan Mustafa Ekinci

‘İLÇE HALKI MAĞDUR OLMADI’

Şimşek, Danıştay’a gönderdiği savunmasında ise “İmar planı değişiklikleri birilerine rant ve menfaat sağlamak için değil, ilçemizde son 10 yılda ticaret ve turizm alanındaki gelişme ve bunun doğal sonucu konut ve ticarethane taleplerindeki artışlar ve vatandaştan gelen plan değişiklik taleplerinin karşılanması amacıyla gerçekleştirilmiştir. Parsel sahiplerine haksız menfaat veya ilçe halkının mağduriyeti söz konusu değildir’’ dedi.

KONUŞMASINI YARIDA KESİP SALONU TERKETTİLER


YRP mensupları Bahadır’ı yuhaladılar.. Bahadır “boş boş bağırmayın” diyere çıkıştı.

YRP’liler AKP’li başkanı yuhaladı

CUMHUR İttifakı’nın ortaklarından AKP ile Yeniden Refah Partisi arasında İstanbul’da gerginlik yaşandı. İstanbul’da gerçekleştirilen Yeniden Refah Partisi il divanında AKP’li Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır’ın yaptığı konuşma sırasında tartışma çıktı. Yeniden Refah Partisi teşkilatının ıslık ve yuhalamaları arasında konuşmasını tamamlamaya çalışan Hakan Bahadır salondakilere, ‘dinleyeceksiniz’, ‘saygılı olmayı öğreneceksiniz’ şeklinde çıkıştı. Bahadır’ın bu sözleri gerginliği daha da tırmandırdı. Bunun üzerine Bahadır Yeniden Refah Partisi üyelerine “Boş boş bağırmayın. Dinleyeceksiniz, saygılı olmayı öğreneceksiniz. Ben hiçbir yere gitmiyorum. Burası Bahçelievler Belediyesi’nin yeri. Ben buradan çıkmam. Çıkacaksanız siz çıkın” şeklinde tepki gösterdi.

İL BAŞKANI DEVREYE GİRDİ

AKP’li başkan Bahadır’ın bu ifadeleri Yeniden Refahlıları daha da kızdırırken, bazı partililer salonu terk etti. Olaya Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Mustafa Doğan müdahale ederek salonu sakinleştirdi. Hakan Bahadır da mikrofonu tekrar alarak bir şiir okudu. Hakan Bahadır, salondaki partililerin “Refah gelecek yüzler gülecek” sloganı eşliğinde salondan ayrıldı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx