Bu kaçıncı… Vatandaş, yere kola dökerek İsrail’i protesto etti

İsrail’in Filistin’e gerçekleştirdiği vahşi saldırılar sonrasında Türkiye’de tepkiler devam ediyor. Trabzon’da da bir grup vatandaş satın aldıkları kolaları yere dökerek protesto eylemi gerçekleştirdi.

Kuzey Ekspres’in haberine göre, Ortahisar İlçesi’ne bağlı Fatih Mahallesi’nde bir araya gelen bir grup vatandaş, İsrail’in Filistin’e uyguladıkları zulmü protesto etti. Vatandaşlar, aldıkları kolaları mazgala döktü.

Trabzon’da İsrail’e yönelik protestolar devam ediyor

TRABZON’DA İNSANLAR İSRAİL MALI TÜKETMESİN DEDİK

Vatandaşlardan Osman Çalık, çay içerken İsrail zulmüne karşı neler yapabiliriz diye düşündüklerini belirterek “Ben Almanya’da yaşadım, böyle durumlarda orada boykot uygulanır. Sorduk burada herkese “İsrail ürünlerinden kola var onu boykot edelim. Çay ocağından ne kadar kola varsa, parasını ödeyip alalım, böyle bir tepki yapalım, Trabzon’da insanlar boykot ediyor, İsrail malı kolayı içmiyor çay ocaklarında satılmıyor” diyelim dedik. Bizler de namazdan sonra toplanıp böyle bir karar verdik ve uyguladık. Umarım ki bu eylemimiz büyüyerek devam eder. ” ifadelerini kullandı.

Bir başka vatandaş Hasan Karaağaç ise “İki çay ocağında bir müddet kola satılmayacak. Yaşanan zulüm eşi benzeri görülmemiş bir katliam. Bunlar insan değiller, çoluk çocuk demeden katlettiler. Müslüman devletleri yalnızca kınama ile bir şeyler yapmaya çalışıyor. Ancak bu şekilde olmaz. İsrail ve ABD mallarını en azından kullanmamız gerekir. İsrail’in mallarını kimse almazsa ekonomileri çöker. Vatandaş olarak elimizden geleni yapmamız gerekir. Türk mallarımız var onları kullanalım.” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx