TELE 1 sunucusu Merdan Yanardağ: Bu millet sizin ağababanız olan Sultan Abdülhamid’e boğun eğmedi

Cumhuriyet Halk Partisi tarafından fonlanan Tele1’in Genel Yayın Direktörü Merdan Yanardağ, hazırlayıp sunduğu ’18 dakika’ programında skandal tabirler kullandı. Daha evvel Adnan Menderes’e “bebek katili” iftirası atan ve tekraren Abdülhamit Han’a hakaretler eden Yanardağ, tekrar emsal kelamlar sarf etti.

MERDAN YANARDAĞ HADDİNİ AŞTI

Yanardağ canlı yayında, “Bu millet sizin ağababanız Abdülhamid’e boyun eğmedi, size mi eğecek? Palavra üzerine heyeti bir tarih anlayışınız var. Uydurulan bir palavra üzerine konseyi naylon kahramanlardan oluşan bir tarihiniz var. Bizim tarihimiz gerçek kahramanlardan oluşuyor ama…” halinde skandal tabirlerde bulundu.

DAHA EVVEL DE ABDÜLHAMİD HAN’A HAKARETLER SAVURMUŞTU

Yanardağ daha evvel de Abdülhamid Han’ı maksat alarak “1908’de Abdülhamid despotizminin, emperyalizmin uşağı aşağılık bir diktatör olan, Mithat Paşa’yı Taif’te boğduran, Osmanlı-Türk aydınlanmasını, çağdaşlaşmasını savunan bütün aydınlara zulmeden, Namık Kemal’lere, Tevfik Fikretlere…” formunda skandal tabirler kullanmıştı.

ADNAN MENDERES’E DE İFTİRA ATMIŞTI

Tele 1 ekranlarında yayın yapa Yanardağ, Adnan Menderes hakkında küstah iftiralarda bulunmuştu. Merdan Yanardağ kelam konusu programında, “Bebek katili olan Menderes’ten demokrasi kahramanı çıkmaz olmaz… Sevgilisinden doğan çocuğu öldürtüp makam sürücüsüne gömdüren birisi…” halinde skandal sözler kullanmıştı.