Sosyal medya bu videoyu konuşuyor

Bugün İstanbul’da yapılan bir sokak röportajındaki bir görüntü sosyal medyada dalga konusu oldu. Yüzü kapalı peçeli kadının görüntüsü ve sözleri, montajla kullanılarak sosyal medyada komik görüntüleri ortaya çıkardı.

2021 yılında çıkan Dune: Çöl Gezegeni isimli Bilim Kurgu filmindeki bir sahnede de peçeli kadının röportajdaki görüntüleri kullanıldı. Kadının röportajda söylediği sözler de tartışma konusu oldu. İşte o sözler:

“Yalvarıyorum size Allaha dönelim. Suyu akıtan o veren o. Bu kadar insan nasıl doyuyor bu İstanbul’da hiç düşünmüyor musunuz. Bu kadar insana su yeter mi. Dostların hürmetine mazlumlar için çalışılıyor. Eğer düzelmezsek verir Allah o gaddarlara. Düzelelim Allaha dönelim, şükredelim başımızdakinin kıymetini bilelim. Bilmezsek alır elimizden. Boğaziçinin şeylerine dönmeyelim.

Müslüman ailedir, Müslüman evlenir, Müslüman çoluk çocuk sahibi olur. Müslüman efendisiyle hamdeder, şükreder Allah’ın istediği budur. Herkes istediği gibi yaşasın, hür olsun böyle bir şey olur mu? Biz kuluz, biz uymak zorundayız biz muhtacız. Allaha inanalım. Allah bizi Suriye gibi yapmasın, Filistin gibi yapmasın. Niye onlar öyle oldu? Rahata daldıkları için öyle oldu. Tayyip Erdoğan’ın kıymetini bilelim.”