Reddit Haberinin Ardından Bu Altcoinler Uçuyor!

Reddit’in 6,5 milyondan fazla kullanıcıya sahip r/CryptoCurrency topluluğunun yerel tokenı olan Moons (MOON), bu hafta üç haneli bir fiyat artışı kaydetti. Bir analist, etkileyici fiyat artışının olası nedeni olarak Reddit’in hizmet koşullarında yaptığı son değişikliği gösterdi. Ayrıca, Reddit’te gündeme gelen bir başka altcoin de sıçrama yaşadı. İşte Reddit dopingiyle yükselen altcoinler ve yükselişlerinin ardındaki sebepler…

Bu altcoinler sıçrama yaşadı

Coingecko tarafından takip edilen verilere göre MOON’un fiyatı yüzde 170 artışla 9 sentten neredeyse 25 sente yükseldi. Kripto para birimi SushiSwap, Gate.io ve MEXC’de listelenmiştir. Moons, r/CryptoCurrency sub-reddit’inde gönderileri veya yorumları için kullanıcılara ödül olarak dağıtılan ERC-20 tokenlarıdır. Tokenlar serbestçe alınıp satılabilir, bahşiş verilebilir veya topluluk içinde farklı amaçlar için harcanabilir. Tokenlar ayrıca Reddit’in Vault adı verilen Ethereum tabanlı cüzdanında da saklanabilir. r/Fortnite sub-reddit’indeki katkılar için ödül olarak dağıtılan Bricks (BRICK) tokenı iki gün içinde yüzde 300 artış gösterdi.

24 saatlik MOON grafiği

Hafta sonu, r/CryptoCurrency sub-reddit’inde trend olan bir gönderi dikkat çekti. Gönderide Reddit’in hizmet şartlarının değiştiğine işaret edilmekte. Ayrıca avatarlar ve Reddit’in topluluk puanları gibi sanal ürünlerin ticaretine izin verdiğini söyledi. Coingecko’nun kurucu ortağı ve COO’su Booby Ong’a göre, Reddit’te yaklaşan değişikliklerle ilgili spekülasyonlar iki tokenin yükselmesine neden oldu. Ong, aşağıdaki ifadeleri kullandı:

Reddit’in Hizmet Şartları kısa süre önce değişti ve artık Reddit’in tokenlaştırılmış Topluluk Puanlarının ticaretine açıkça izin veriyor. Bu değişiklik aynı zamanda Reddit’in tokenize edilmemiş Coin ve Ödüllerinin kaldırılmasıyla birlikte gerçekleşti. Reddit’in Topluluk Puanları için henüz kesin bir değişiklik duyurulmadı, ancak topluluk Reddit’in Topluluk Puanlarına daha fazla önem vereceğini düşünüyor. Bu durum MOON ve BRICK tokenlerinin bu hafta yüzde 100’ün üzerinde değer kazanmasına neden oldu.

24 saatlik BRICK grafiği

CryptoCurrency topluluğundakiler, değişimi olumlu karşıladı

Topluluk puanlarının her zaman takasa açık olduğu bilinmekte. Ancak Ong’a göre bunları Reddit uygulaması aracılığıyla takas etmenin zahmetli olduğunu unutmamak gerekir. Ong,  “CP’leri uygulamadan diğer Reddit kullanıcılarına göndermek kolay. Ancak bunları takas etmek için özel anahtarı Reddit cüzdanından dışa aktarmak ve bir kripto cüzdanına aktarmak gerekir. Ardından CP’leri bir Arbitrum Nova DEX’te takas etmek gerekir”, dedi.  

r/CryptoCurrency subreddit kullanıcıları değişiklik şartlarına olumlu yanıt verdi. Kripto para borsası Kraken, hizmet şartlarındaki değişiklikle ilgili güncellemeleri sağladığı için subreddit’e teşekkür etti. Kraken’in bir üyesi, borsanın “yeni kripto varlıklar eklemeye her zaman açık olduğunu” ekledi. Bu yorum, Kraken borsasında Moons token’ın nihai olarak listelenmesi umutlarını artırdı. Kimine göre, bu da token’ın fiyat artışına katkı sağladı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

xxx