Meta, Facebook ve Instagram için ücretli mavi tik aboneliğini başlatıyor!

Twitter’dan sonra Meta şirketi de Facebook ve Instagram için ücretli mavi tik özelliğini getirdi. Ücretli mavi tik özelliğini önce Avustralya ve Yeni Zelanda’daki kullanıcılara sunan Meta, şimdide ABD için sunmaya başladı. Kullanıcılara ayda en az 11.99 dolardan sunacak Özelliğin ilerleyen günlerde diğer ülkelere de gelmesi bekleniyor.

Geçtiğimiz Cuma günü, Meta’nın CEO’su Mark Zuckerberg’in Instagram üzerinden yaptığı duyuru, birçok yoruma maruz kaldı. Yorumlar arasında kimileri fiyatı yüksek bulurken kimileri ise Facebook ve Instagram’ın Twitter’a benzemeye başladığını düşündü.

META VERİFİED NEDİR?

Facebook ve Instagram mavi tik uygunluğunu öğrenmek için Hesap Merkezi’ni ve ardından Meta Doğrulanmış’ı (Meta Verified) tıklayın. Hesabınız için uygunsa, adınızın ve profil fotoğrafınızın altında  ‘ Meta Onaylı mevcut’ ifadesini göreceksiniz.

“Meta verified” olarak adlandırılan özellik, bir kullanıcının Facebook ve Instagram hesap profilinin yasal ve doğru olduğunu gösteren mavi renkli onay işaretidir. Mavi tik özelliğini eskiden sadece ünlülerin ve tanınmış kişilerin profillerinde görebiliyorduk ancak Meta’nın bu konuda Twitter’ın izinden gitmeye başlamasının ardından, onaylı hesaplara sahip birçok kullanıcıyla karşılaşabiliriz.

MAVİ TİK ABONELİK ÜCRETLERİ

Meta’nın mavi tik özelliği kullanıcılara aylık 11.99 dolardan satışa sunuluyor. Mavi tik özelliği için aylık ödeme yapmak istemeyen kullanıcılar, yıllık 143.88 dolar vererek özelliği kullanabilecekler. Bu ücretlere Google ve Apple mağazalarının da alacakları komisyon ücretlerinin yansıtılması bekleniyor. Bu durumda kullanıcılar aylık 14.99 dolar ödemek zorunda kalabilir. Ayrıca Meta yapmış olduğu duyuruda şunları belirtti;

“Daha fazla geri bildirim topladığımız ve Meta Verified’ı daha da geliştirdiğimiz için şimdilik bir abonelik özelliği olarak artan erişimi kaldırıyoruz.” Şirket ayrıca yaptığı duyurunun sonunda, “Meta Verified’ı hem Instagram hem de Facebook’ta kullanmak için her bir uygulamaya ayrı ayrı abone olmanız gerekir.” ifadelerine yer verdi.
 

KAYNAK: HABER7

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*