Konya’da intihar süsü verildi, cinayet çıktı

Konya’nın Selçuklu ilçesi Buhara Mahallesi’ndeki bir meskende yaşayan Kübra Işık D. (20), polisi arayarak arkadaşı Mehmet Küpeli’nin (32) intihar ettiğini bildirdi.

Bunun üzerine olay yerine polis ve sıhhat takımları sevk edildi.

Meskene gelen takımlar, Mehmet Küpeli’nin cansız vücuduyla karşılaştı.

‘Evde intihar etti’ tezi

Olay anında konutta olan Kübra Işık D.’nin birinci sözünde, Mehmet Küpeli’nin arkadaşları Adem S. ve İbrahim A. dışarıdayken tartıştıklarını, Küpeli’nin tüfeği başına dayayarak intihar ettiğini, korktuğu için arkadaşları Adem S. ve İbrahim A.’yı arayarak haber verdiğini söylediği öğrenildi.

İntihar değil, cinayet

Olayın cinayet olabileceğinden şüphelenen Konya Vilayet Emniyet Müdürlüğü Cinayet Ofisi grupları, soruşturmayı derinleştirdi.

Tekrar sözüne başvurulan Kübra Parıltı D.’den bu kere itiraf geldi.

Olayın intihar değil, cinayet olduğunu belirten Kübra Parıltı D., o an konutta 4 kişi olduklarını, Adem S.‘nin (35) tüfekle Mehmet Küpeli’yi öldürdüğünü, İbrahim A. (31) ile de olaya intihar süsü verdiklerini anlattı.

Telefon kayıtlarına geçmesi için şahısların markete gittiğini lisana getiren Kübra Işık D., bir müddet sonra Adem S. ve İbrahim A.’yı arayarak Mehmet Küpeli’nin intihar ettiğini söylediğini söz etti.

3’ü de tutuklandı

İHA’nın haberine nazaran şüpheliler, emniyetteki süreçlerinin akabinde sevk edildiği adliyede çıkartıldığı mahkemece tutuklanarak cezaevine gönderildi.