Kadıköy’de 16 yaşındaki kız çocuğuna taciz argümanı yalanlandı

İstanbul’un Kadıköy ilçesi Caferağa Mahallesi’nde devriye gezen çarşı ve mahalle bekçileri, F.Ç. ile arkadaşı Z.B.’nin umuma açık alanda uygunsuz halde etrafa rahatsızlık verdiklerini gördü.

Denetim gayeli ikilinin yanına yaklaşan bekçilere teze nazaran Z.B., zorluk çıkardı.

“Taciz iftirası atarım” argümanı

Bunun üzerine bekçiler Z.B.’nin hakkında süreç yapmak için harekete geçti.

İlgili üniteye intikal edileceğini öğrenen Z.B., bekçilere ‘görevlilerin kendisine yönelik kelamlı tacizde bulundukları tarafında iftira atacağını’ söyledi.

Tabirleri alınan gençler hakkında isimli süreç başlatılırken, olay haberlere “Kadıköy’de 16 yaşındaki çocuğa gözaltı ve bekçi tacizi” savı olarak yansıdı.

İstanbul Emniyeti açıkladı

İstanbul Emniyet Müdürlüğü de kelam konusu haberin akabinde açıklama yaptı.

Açıklamada, “9 Mayıs günü saat 22.00 sıralarında yaşanan olay sırasında Z.B. isimli şahsın, görevlilere kelamlı hakaret ederek zorluk çıkarttığı, kendisine süreç yapılması halinde görevlilerin kendisine yönelik kelamlı tacizde bulundukları tarafında iftira atacağını arkadaşı F.Ç. isimli şahsa beyan ettiği, F.Ç. isimli şahsın resmi tabir içeriğinden öğrenilmiştir. Bu bilgiler doğrultusunda, haberde yer alan taciz ve gözaltı tezlerinin temelsiz ve iftiradan ibaret olduğu anlaşılmıştır.” tabirlerine yer verildi.

İsimli süreç gördüler

İHA’nın haberine nazaran ise şüphelilerden F.Ç. isimli şahıs hakkında “reşit olmayanla cinsel ilişki” cürmünden isimli süreç yapıldı.

Ayrıyeten Z.B. isimli şahıs hakkında ‘görevli memura iftira’ cürmünden isimli süreç başlatıldı.