İletişim Başkanlığı “kalp krizi” iddialarını yalanladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, dün katıldığı Kanal 7 ve Ülke TV’nin ortak yayınında rahatsızlandı ve yayına kısa bir süre ara verildi. Yayın yaklaşık 20 dakika sonra tekrar başlarken, yoğun kampanya çalışmaları nedeniyle rahatsızlandığını ve midesini üşüttüğünü söyleyen Erdoğan “Sizlerden ve seyircilerimizden helallik diliyorum” diye konuştu.

Erdoğan’ın o anları Türkiye gibi dünya genelinde de manşetlere konu oldu. Birçok yabancı basın Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın rahatsızlığını kaleme aldı. Bu sırada asılsız haberler de türedi.

Çin devletine ait medya kuruluşu CGTN America, konu ile ilgili Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bu sabah “kalp krizi geçirdiğini, acil bir şekilde hastaneye kaldırıldığını” iddia eden bir haber yayınladı.

KALP KRİZİ HABERLERİNE YALANLAMA

Dezenformasyonla Mücadele Merkezi ise Çin basınının söz konusu haberine Twitter üzerinden açıklık getirerek yalanladı. Açıklamada “Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kalp krizi geçirdiği ve hastaneye kaldırıldığı” yönündeki iddialar doğru değildir. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, yarın düzenlenecek “Akkuyu Nükleer Santrali İlk Yakıt Yükleme” törenine canlı bağlantı marifetiyle katılacaktır.” ifadelerine yer verildi.

Öte yandan Erdoğan’ın rahatsızlığı Foreign Policy adlı dergiye de konu oldu. Haberde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın bir süredir “zayıf” göründüğü, “nefes alma sorunları” olduğu, “unutkanlık yaşadığı” ve “konuşmalarını şaşırdığı” ifade edildi.

Haberin devamında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “ciddi” manada hasta olmasının ülke siyaseti için kötü bir haber olacağının da altı çizildi.

patronlardunyasi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir