Hollywood oyuncusu Joe Turkel hayata gözlerini yumdu! Sevenleri yasa boğuldu

Usta oyuncu Joe Turkel, 94 yaşında hayatını kaybetti. Turkel’ın Santa Monica’da tedavi gördüğü St. John’s Hastanesi’nde öldüğü açıklandı. Nazilere karşı bile savaşta bulunmuş ünlü oyuncunun sevenleri ise, sosyal medyada yas tutmaya devam ediyor.

100’ü aşkın film ve dizide yer alan ama en çok “The Shining” adlı filmde barmen olarak oynadığı karakterle hafızalara kazınmıştı. Stanley Kubrick’in üç filmi “Son Darbe (The Killing)“, “Zafer Yolları (Paths of Glory)” ve “Cinnet (The Shining)”de de rol alan başarılı oyuncu Joe Turkel, televizyonda ise Wyatt Earp’ün Hayatı ve Efsanesi, Sky King, Karanlık Taraftan Masallar, S.W.A.T, Demir Tarafı, Miami Vice, Bonanza, Andy Griffith Show, Dokunulmazlar gibi dikkat çeken yapımlarda yer aldı.

cinnet filmi sahnesi joe turkel

YAŞLILIKTAN BÜNYESİ ZAYIF DÜŞTÜ

Ünlü oyuncunun yaşlılık sebebiyle ağırlaştığı ve hastaneye kaldırıldığı açıklanmıştı. 94 yaşındaki usta oyuncunun kaldırıldığı Santa Monica’da tedavi gördüğü St. John’s Hastanesi’nde hayata gözlerini yumduğu öğrenildi.

joe turkel

NAZİLERE KARŞI SAVAŞTI

Başarılı oyuncu Turkel, İkinci Dünya Savaşı’nı dahi görmüş ve Nazi ordusunda karşı savaşmıştı. Tarihle de yakından ilgilenen Hollywood oyuncusu, ünlü yönetmen Stanley Kubrick’le de olan yakındığı ile biliniyordu. 

joe turkel bal mumu

KENDİ VASİYETİ ÖLDÜKTEN SONRA KİTABI ÇIKACAK

Turkel’in ölümünden kısa bir süre önce anılarından derlenen “The Misery of Success” adlı kitabın önümüzdeki yıl yayınlanacağı açıklanmıştı. Turkel’ın 2 oğlu ve 2 üvey kızı bulunuyordu.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK VİDEO:

Ebru Şahin ve Cedi Osman evlendi! Ebru Şahin gelinliğiyle büyüledi