Harbiye, milletlerarası sanatkarları ağırlayacak

30 yılı aşkın müddettir müzik listelerindeki yerini koruyan Gipsy Kings by Andre Reyes, 28 Haziran’da Harbiye’de sahneye çıkacak.

İstanbul’un en itibarlı konser yerlerinden Harbiye Cemil Topuzlu Açıkhava Tiyatrosu, memleketler arası sanatkarların sahne alacağı “34 Calling” konser serisine konut sahipliği yapıyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) şirketi Kültür A.Ş.’nin tertibiyle gerçekleşecek seri yarın Hooverphonic with Orchestra konseri ile başlayacak. Belçikalı küme,  Türkiye’de birinci sefer gerçekleştireceği orkestral performansıyla sevenleriyle buluşacak. 34 Calling; 13 Haziran’da ise dünyaca ünlü kamança ustası Mark Eliyahu’yu ağırlayacak. Müziğinde Doğu ve Batı’yı harmanlayan; eski enstrümanları çağdaş ve tipler ortası seslerle birleştiren Mark Eliyahu’ya sahnede sürpriz isimlerin eşlik edeceği konser, İstanbul’da kamança rüzgarı estirecek.

Türkiye’deki sevenleriyle buluşacak olan kümelerden biri de Latin müziğin efsanesi Gipsy Kings by Andre Reyes. 60 milyon albüm satışı ve sahne performanslarıyla 30 yılı aşkın müddettir müzik listelerindeki yerini koruyan Gipsy Kings by Andre Reyes, 28 Haziran’da sahneye çıkacak. Müzikseverlerle buluşacak bir öbür isim post rock kümesi Godspeed You! Black Emperor… Post rock sahnesinin öncü ve en kıymetli kümelerinden olan Montrealli küme, 13 Temmuz’da sahne alacak. Konser biletleri Biletix’ten alınabilecek.