Google Play Mayıs güncellemesi yayınlandı! İşte değişiklikler

Google, paylaştığı blog gönderisinde 2022 Mayıs ayı için Google Play güncellemesini yayınladı. Firma, yeni güncellemesinde Google Yardım uygulamasını yeniden tasarladı ve Nearby Share için beklenen bir özelliği sundu. Aynı zamanda ek olarak birçok yeni özellik ve iyileştirme de getirdi. Peki güncellemede yer alan yeniliklerin detayları neler? Haberin detaylarına hep birlikte göz atalım.

WhatsApp, kullanışlı olacak bir durum özelliğini daha getiriyor!

Google Play 2022 Mayıs güncellemesinde gelen yenilikler!

Google Play 2022 Mayıs ayı güncellemesinde en çok dikkat çeken değişiklik Nearby Share için oldu. Android’in AirDrop’u olarak bilinen Nearby Share’de artık aynı Google hesabı aktif olan cihazlarda veri alışverişi yaparken onay gerekmeyecek. Bu sayede kullanıcılar, veri alışverişini daha hızlı ve kolay gerçekleştirecek.

Google Play için gelen yenilikler

Google, Mayıs ayı güncellemesinde en çok Play Store için yenilik yaptı. Yenilikler, güncellenmiş tüm cihazlarda 2 Mayıs itibariyle kullanılabilecek.

Google Play Store’dan uygulama indirirken bekleme süresinin azalması ve İndirdikçe Oyna özelliğinde iyileştirmeler.Seveceğiniz uygulamalar ve oyunlar keşfetmeye yardımcı olacak özellikler.Daha hızlı ve güvenli oyun indirmeye ve kurmaya yarayacak optimizasyonlar.Google Play faturalandırılması için yeni geliştirmeler.Play Pass ve Play Points için yeni özellikler.Play Protect’te cihazı güvende tutmak için birtakım iyileştirmeler.

Diğer yenilikler

Hesap yönetimi ve sistem yönetiminde yer alan hataların düzeltilmesi.Google Yardım uygulamasında tasarım iyileştirmeleri.Sistem Yönetimi’nde kararlılığı ve performansı artıran güncellemeler.Uygulamalar için geliştirici hizmetlerini desteklemek ve yeni özellikler Mayıs ayı güncellemesiyle birlikte geldi.

Siz okuyucularımız bu konu hakkında ne düşünüyorsunuz? Google Play Mayıs 2022 güncellemesini nasıl buldunuz? Düşüncelerinizi Yorumlar kısmında ya da SDN Forum‘da belirtebilirsiniz.