Galatasaray’ın yeni transferi Fredrik Midtsjö İstanbul’da! KAP açıklaması…

Galatasaray, AZ Alkmaar’ın orta saha oyuncusu Fredrik Midtsjö’nün transferiyle ilgili KAP’a bildirimde bulundu. Norveçli Midtsjö, akşam saatlerinde İstanbul’a gelirken, Teknik Yönetici Okan Buruk oyuncu hakkında birinci açıklamasını yaptı.

Yeni dönem öncesi takımını güçlendirme çalışmalarını sürdüren Galatasaray, orta alana bir destek daha yaptı. Hollanda’nın AZ Alkmaar ekibinde forma giyen Fredrik Midtsjö ile mutabakata varan Galatasaray, 28 yaşındaki futbolcu hakkında KAP’a bildirimde bulundu.

Sarı kırmızılı kulüpten yapılan açıklamada, “Profesyonel futbolcu Fredrik Midtsjö’nun transferi konusunda AZ Alkmaar ile resmi görüşmelere başlanmıştır” denildi. Sıhhat denetiminden geçtikten sonra resmi mukaveleyi imzalaması beklenen deneyimli orta saha oyuncusu, daha sonra Galatasaray’ın kampına katılacak.

Fiorentina ile oynanan hazırlık maçından sonra Midtsjö hakkında konuşan Galatasaray Teknik Yöneticisi Okan Buruk, “Midtsjö düzgün bir ekip oyuncusu. Kadro oyuncusu olmak da değerli. Hem toplu oyunda, hem topsuz oyunda bize dayanak vereceğini düşünüyoruz. Bizi öne taşıyacak, ileri taşıyacak performansı yüksek bir oyuncuyu seçtik” tabirlerini kullandı.

Kariyerine Rosenborg formasıyla başlayan ve uzun yıllar Norveç’te forma giyen Midtsjö, 2017 yılında 2 milyon euro bedelle AZ Alkmaar’a transfer edildi.

Norveç Mili Takımı’nın formasını 11 defa giyen Fredrik Midtsjö, geçen dönem oynadığı 41 maçta 6 asist yaptı.