Emre Mor’dan Galatasaraylıları kızdıran kelam

Yeni dönem hazırlıklarına Avusturya’da devam eden Fenerbahçe ‘de yeni transfer Emre Mor, kadrosunun idmanı öncesi basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

Türkiye’de oynamak istediği tek grubun Fenerbahçe olduğunu söyleyen Emre Mor, “Sıkı bir biçimde antrenmanlarımızı sürdürüyoruz. Oynadığımız hazırlık maçlarında da uygun sonuçlar aldık, yeterli ilerliyoruz. Kendimi çok keyifli hissediyorum. Fenerbahçe’de olduğum için çok memnunum. Türkiye’de oynamak istediğim tek kadro Fenerbahçe’ydi.” kelamlarını lisana getirdi.

“Volkan Hoca’nın tesiri büyük”

Karagümrük devrine değinen Emre Mor, “Profesyonel olarak futbola başladığınızda, kalitenin sizi üst çıkaracak tek öge olduğunu düşünüyorsunuz. Lakin açıkçası bu durum bu türlü değil. Mental olarak da hazır olmalısınız, eksikliklerim vardı. Geçen sene Karagümrük’te tekrar doğdum. Ulusal kadrosu doğal ki özledim. Açıkçası başarımda herkesin tesiri oldu, Volkan Hoca’nın da çok tesiri var. Ahenk içinde çalıştık. Volkan Hoca benim futbol oynamama müsaade verdi, beni destekledi.” tabirlerini kullandı.

“Rekabet önemli”

Fenerbahçe’deki forma rekabeti hakkında genç futbolcu, “Fenerbahçe üzere büyük bir toplulukta rekabetin olması olağan. Tek bir oyuncuyla dönemi devam ettirmez büyük kulüpler. Herkes talih bulacaktır. Fakat bahsettiğiniz birtakım isimlerin temel mevkisi benimle birebir değil. Rekabet benim için kıymetli ve hoş.” dedi.

Annesinin kelamları akıllara geldi

Öte yandan Emre Mor’un “Türkiye’de oynamak istediğim tek kadro Fenerbahçe’ydi.” kelamları üzerine annesinin yıllar evvel söylediği kelamlar de gündeme geldi.

Emre’nin annesi Güzelo Bekirov, bağlandığı bir canlı yayında oğlunun Galatasaraylı olduğunu söylemişti. O imgeler yine dolanıma girdi.