Doktora cinsel hücumda bulunan başhekim tahliye edildi

Kırklareli’de özel bir hastanede bayan doktora tuzak kurup cinsel akında bulunduğu savıyla yargılanan başhekim evvel 15 yıl mahpus cezasına çarptırıldı. Hakim iki yıldır tutuklu bulunan başhekimin tahliyesine karar verdi.

Olay, 2020 yılının Haziran ayında Kırklareli’nin Lüleburgaz ilçesindeki özel bir hastanede meydana geldi.

Hastanede tabip olarak vazife yapan yabancı asıllı E.V., nöbetçi olduğu gece odasında kendisine içki ve hap veren başhekim A.Ç. tarafından tecavüze uğradığını tez ederek şikayetçi oldu.

SUÇLAMAYI KABUL ETMEDİ

Kadın tabip, başhekimin, odanın kapılarını kilitleyip kendisinin kıyafetlerini çıkarmaya başladığını, kullandığı hap ve içki nedeniyle zayıf düştüğünü ve karşı koyamadığını öne sürdü. Şikayet üzerine gözaltına alınan başhekim tutuklandı.

Hakim karşısına çıkan A.Ç. “Rızası dışında bir şey yapmadım. Bu hatası işlemedim” dedi. E.V.’nin avukatı Bedia Keyifli Mirzabey de savunmasında, hekim olan mağdurun namus kıymetleri hakkında palavra söylemeyeceğini söyledi.

CEZASINDA İNDİRİM YAPILDI

Mahkeme heyeti, A.Ç.’nin 18 yıl mahpus cezası ile cezalandırılmasına, sanık başhekimin geçmişi, verilen cezanın geleceği üzerindeki tesirleri indirim sebebi kabul edilerek indirim yapılarak 15 yıl mahpus cezası ile cezalandırılmasına karar verdi.

Başhekimin karara itiraz etmesinin akabinde İstanbul Bölge Adliye Mahkemesi 25. Ceza Dairesi’nde yeninden duruşma yapıldı.  A.Ç. “kişisel yahut ailevi olarak önemli mağduriyet içerisinde olduğum göz önüne alınarak tahliyeme karar verilmesini talep ederim” dedi.

SAVCI TUTUKLULUK İSTEDİ AMA…

Cumhuriyet Savcısı “tutuklu sanığın üzerine atılın cürmün niteliğine cürmün işlendiğine dair kuvvetli hata kuşkusunun varlığını gösteren somut kanıtların bulunması, hata için öngörülen ceza ölçüsüne nazaran kaçma kuşkusunun varlığı bu durumda isimli denetim kararlarının yetersiz kalacağı da dikkate alınarak tutukluluk halinin devamına karar verilmesi kamu ismine talep olunur” dedi.

Ardından mahkeme lideri sanığın tutuklu kaldığı süreyi göz önünde bulundurarak tahliyesine ve derhal salıverilmesi için tutuklu bulunduğu ceza infaz kurumuna müzekkere yazılmasına karar verdi.