Canan Kaftancıoğlu’ndan Hasret Güçlü’ye davet: ‘İnanıyorum ki bu haksızlığa ses verecektir’

Gazetemiz muharriri Zülal Kalkandelen, avcı tersi yazıları nedeniyle birçok avcı ve av tutkunu kesim tarafından gaye gösterildi. Yaklaşık 2 yıl evvel İ.B. isminde bir kişi tarafından ağır hakaret ve tecavüz tehditiyle karşılaşan Kalkandelen, şüpheliden şikayetçi oldu lakin mahkeme ‘delil yetersizliğinden’ ötürü beraat kararı verdi. Kalkandelen, toplumsal medya hesabı üzerinden karara reaksiyon gösterdi.

AKP Genel Lider Yardımcısı Özlem Zengin‘e toplumsal medyada ‘evlilik teklifi’yle tacizde bulunulduğunu, siyasetçinin, kelam konusu kişiyi ve bunu yorumlayan gazeteci Kemal Vanlı’yı şikayet ettiğini, gerekli cezaların da verildiğini belirterek “Bana tecavüz tehdidine beraat niçin?” diye sordu.

Kalkandelen’in gönderisini alıntılayan CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu, AKP Genel Lider Yardımcısı Hasret Güçlü’ye davette bulunarak şunları söyledi:

“Sevgili Zülal Kalkandelen, bayanları da ikiye bölmeye çalışıyorlar. AKP’li bayanlar ve öbürleri diyerek.  Eril bakışa inat bölünmeyeceğiz ve inanıyorum ki Hasret Güçlü bu haksızlığa ve hukuksuzluğa ses verecektir.”