Bu İpuçlarıyla 40 Yaşından Sonra Kilo Vermek Sıkıntı Değil! İşte Altın Bedelinde Teklifler

40 yaşını geçen herkes muhtemelen bu istenmeyen kilo alımı sıkıntısına aşina olacaktır. Yaşlandıkça bedeniniz biraz daha yumuşak olmaya ve biraz daha aşağı hakikat sarkmaya başlar ve nereden geldiğini bilmeden kilo alırsınız. 40 yaşın üzerindeyseniz ve biraz kilo vermek istiyorsanız, bugün size sunduğumuz ipuçları size yardımcı olabilir.

METABOLİZMANIN YAVAŞLAMASI

Giysilerin birdenbire çok küçülüp ve her yerde istenmeyen kat kat imgelerin ortaya çıkması, kırklı yaşlarındaki (veya daha büyük yaştaki) birden fazla insan için bu, yavaşlamış bir metabolizmadan ve basitçe daha az antrenmandan kaynaklanır. Bayanlar için hormonlar ek bir hatalıdır; kilo alımı ekseriyetle menopozdan evvelki yıllarda başlar. Yağ/kas oranı olumsuz istikamette değişir ve şayet kaslarınız daha azsa daha az yağ yakarsınız.

PES ETMEYİN

Yaşlandıkça kilo vermenin zorlaştığı bir gerçek lakin bu büsbütün havlu atmamız gerektiği manasına gelmiyor! İstenmeyen kilolardan kurtulmanıza yardımcı olabilecek birkaç ipucu var. Anında başarıyı garanti edemeyiz, fakat bu ipuçları muhakkak denemeye bedel.40 YAŞINDAN SONRA KİLO VERMEYİ NASIL KOLAYLAŞTIRABİLİRSİNİZ?

Pekala 40 yaşından sonra kilo vermeyi kendiniz için nasıl kolaylaştırabilirsiniz? Bu ipuçları size yardımcı olabilir!

  • Süratli diyet yapmayı bırakın: Sonuç olarak, süratli diyet daha fazla kilo almanıza neden olur ve bu yo-yo tesiri sıhhatiniz için berbattır. Sağlıklı ve inançlı kilo kaybı, lakin bunu uzun vadede sürdürülebilir bir formda yaparsanız elde edilebilir.
  • Küçük adımlarla çalışın: Yiyecek alımınızı ansızın büyük ölçüde sınırladığınızda, bedeniniz ‘hayatta kalma moduna’ geçecektir. Bu, tükettiğiniz tüm yiyeceklerin güç olarak yakılması yerine yağ olarak depolanacağı manasına gelir. Haftalık kalori alımınızı 700 kalori ile azaltmak istiyorsanız (ki bu her hafta kilo vermenizde yaklaşık yarım kilo demektir), 200 kaloriyi daha az tüketerek başlamak ve 700 kalori maksadına ulaşana kadar bunu artırmak en uygunudur.
  • Biraz kas geliştirin: Daha fazla kas, dinlenme modunda bile daha fazla yağ yakmak demektir. Güç idmanı yapmak için bir spor salonunu ziyaret edin (veya bunu meskende yapın). Kardiyo da değerlidir, lakin uzun vadede kuvvet idmanı daha tesirlidir.
  • Yeşil çay için: Yeşil çay metabolizmanızı hızlandırır ve doğal bir yağ yakıcı olarak fonksiyon görür. Ayrıyeten, nem düzeylerinizi istikrarda tutmanıza da yardımcı olacaktır.