BMW’nin aylık abonelikle ısıtmalı koltuk sunması reaksiyon çekti

Özellikle dijital yayın platformlarında karşımıza çıkan aylık abonelik paketlerinin, otomotiv kesimine de büyük gelir sağlaması bekleniyor.

Günümüzde Lexus, Toyota, BMW ve Subaru üzere üreticiler, arabalarda yer alan çeşitli akıllı özellikleri kullanabilmek için aylık paketler sunmaya başladı.

Otomobil şirketleri, makul özelliklere erişmek için müşterilere aylık yahut yıllık abonelikler sunarak satıştan sonra bile uzun vadeli gelir elde etmenin peşinde.

BMW’den reaksiyon çeken ısıtmalı koltuk kararı

BMW’nin ön koltukları ısıtmak için abonelik seçeneği sunması, epeyce reaksiyon çekti. Alman üretici; bir yıllık 180 dolar, üç yıllık 300 dolar yahut 415 dolarlık sınırsız erişim için ödeme seçenekleri hayata geçirdi.

BMW’nin bu özelliği abonelik olarak ne vakit yahut hangi ülkelerde sunmaya başlayacağı tam olarak bilinmese de birinci olarak Güney Kore’deki müşterilere sunulacağı tez ediliyor.

Birçok BMW modeli, ısıtmalı koltuklar için gerekli donanıma esasen sahip. Lakin Alman şirket, bu fonksiyonun kullanılmasını yazılımla engelleyerek kullanıcılara abonelik paketi satmak istiyor.

BMW’nin aboneliklerle sunduğu başka seçenekler ortasında ayda 12 dolardan başlayan ısıtmalı direksiyon simidi ve “sınırsız” kullanım için 235 dolarlık fiyatla otomobildeki kameralarından manzara kaydetme seçeneği  yer alıyor.