Ayrıldığı erkek tarafından cinsel taarruza uğrayan Şakayık Kılıç: Üstüme iki el ateş etti

Şakayık Kılıç, İzmir’de 27 Mayıs tarihinde, ayrıldığı Sinan T. tarafından cinsel hücuma maruz bırakıldı ve silahlı taarruza uğradı. Kılıç, özel güvenlik vazifelisi olarak çalışan Sinan T. tarafından üç yıldır ruhsal ve fizikî şiddete maruz kaldığını ve bedeninin birçok yerinde iz ve yara olduğunu söyledi.

Korktuğu ve mevtle tehdit edildiği için polise gidemediğini belirten Kılıç, “Bana ve yakınlarıma bir şey yapmakla tehdit ediyordu. Vefatla de tehdit edildim. Bedenimde morluklar, çürümeler, izler var. Birçoğunun da fotoğrafı var esasen. Kendisinden uzun bir müddettir başkayım, farklı olmayı kabul edemedi” sözlerini kullandı.

Olay günü Sinan T.’nin konuşma mazeretiyle, arkadaşının konutuna geldiğini ve konutta yalnız olduklarını söyleyen Kılıç, bu esnada nitelikli cinsel taarruza maruz bırakıldığını ve tırnaklarını faile geçirerek kendisini savunmaya çalıştığını anlattı.

“PROFESYONEL BİR KATİL”

Failin sonrasında meskenden çıktığını ve kendisinin de peşinden gittiğini aktaran Kılıç, “Bu şahıs evli, kendi meskenine gitti ve ben de meskeninin kapısının önüne gittim. İsmiyle seslendim. Konutun içinden pompalı tüfekle çıktı ve benim üstüme iki el ateş etti. Üstüme saçma kesimleri geldi, kurşunlar isabet etmedi. 6-7 metre uzaktan ateş etti bana. Sonra meskenin içine girdi ve girdikten sonra da ellerini yıkamış. Profesyonel bir katil resmen. Polis onu alıp götürdü ve beni de cinsel taarruz nedeniyle beni muayene ettiler ve ispatlar da toplandı. Benim bedenimde onun DNA’sı vardı. Karısına da boş kovanları almasını söylemiş” dedi.

“ÖLDÜKTEN SONRA HABER OLMAK İSTEMİYORUM”

Failin tutuklanmasına karar verildiğini fakat 30 gün sonunda savcının failin tutuklu yargılanmasına devam edilip edilmeyeceğine karar verileceğini söyleyen Kılıç, adaletin gerçek işlemediğine inandığını belirtti. Kılıç, konuşmasına şu formda son verdi:

“Pınar Gültekin davasında haksız tahrik indirimi olduğu için çok tasa duyuyorum. Ben öldükten sonra haber olmak istemiyorum. Tutuksuz kalmasını istemiyorum. Tanıyorum onu, öldürür. Bana “Seni polis mi koruyacak? İki gün içeride kalır çıkarım” demişti.”