Akıllı Telefonunuz Yavaş Yahut Hafıza Dolduysa Kesinlikle Bunları Yapın! Bu Prosedürler İle Yeni Telefon Almanıza Gerek Kalmayacak!

Telefonun hafızası dolu olan şahıslar, bu durum tam olarak ne yapacağını bilmiyor ve epey değerli taşınabilir uygulamaları, hatıra maksatlı saklanan görüntüler ve fotoğrafları yok edebiliyor. Lakin bütün bu usul sayesinde uygulamaları, fotoğrafları ve görüntüleri silmenize gerek yok. Yapmamanız gereken tek şey haberimizin devamında sizlerle paylaşacağımız usulleri uygulamak olacak. Bu prosedürler ile yavaş telefona sahip olan bireylerin telefonu hızlanacak, hafızası büsbütün dolu olan telefonların ise hafızası açılacak. Ayrıntılar haberimizde.

BULUT TABANLI YEDEKLEME UYGULAMALARINI TERCİH EDİN

Dahili olarak hafıza kartı yahut harici hafıza kartları kullanan bireylerin özellik en büyük sorun hafızasının dolu olmasıdır. Zira bu kartların bir kullanım alanı kapasitesi vardır ve örneğin 1 TB disk büsbütün dolduğu andan itibaren üstüne evrak ve fotoğraf yükleyemezsiniz. Kesinlikle telefon bulunan her hangi bir şeyi silmeniz gerekir. Ancak bulut tabanlı yedekleme uygulamaları kullanırsanız, Örnek verecek olursak, Dropbox, Google Drive, Microsot Onedrive, iCloud üzere telefonunuzdan bir fotoğraf ya da görüntü silmek zorunda kalmaz, hatta uygulamalarınızın belgelerini bile bu sunuculara yükleyebilirsiniz. Fakat bu sistem ile hem telefonunuzda büyük manada hafıza açmış olursunuz hem de yavaşlayan telefonunuzu epeyce hızlandırmış olursunuz.

TELEFONUN HIZLANMASI İÇİN BELLEK SİLİN

Telefonunuz kıymetli ölçüde yavaş ve uygulamaları açarken zorlanıyor mu? O vakit tahlili çok kolay. Hafıza (RAM) yani bellek silen uygulamaları tercih edebilirsiniz. İncelediğiniz kadarı ile telefonunuzda her hangi bir virüs yoksa, telefonun hafızası dolu değil ise ve telefonun suratını etkileyecek bir uygulama yoksa Cleaner başlıkları ile ortaya çıkmış hafıza silen uygulamaları deneyin.

UYGULAMALARI KULLANMAK YERİNE İNTERNET SİTELERİNİ KULLANIN

Uygulama kullanmak yerine internet sitelerini kullanırsanız hem telefonun hızlanmasına yardımcı olur hem de hafızanızda değerli ölçüde yer açmış olursunuz. Örnek olarak, Youtube uygulamasını indirmek yerine web sitesini kullanabilirsiniz. Yahut taşınabilir bankacılık uygulamaları kullanmak yerine internet bankacılığını tercih edebilirsiniz. Sizin için son derece kıymetli ancak alternatifi olan uygulamaları kullanmayı bırakıp internet sitelerinden süreçlerinize devam ederek telefonunuzda hafıza açmış olursunuz.